604 691 091
TELEFON ALARMOWY CAŁODOBOWY
Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna

99-400 Łowicz, ul. Podrzeczna 24
tel.: +48 46 837 64 94
tel.: +48 46 837 35 00
fax: +48 46 830 32 61
e-mail: psse.lowicz@pis.gov.pl
www.psse.lowicz.pl

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łowiczu w następujące dni:
  • poniedziałek w godz. 1505 - 1600,
  • środa w godz. 1000 - 1200.
BIP
Profilaktyczny Program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

III Dzień Zdrowia i Sportu

23.09.2019

20 września w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się III Dzień Zdrowia i Sportu który organizujemy wspólnie z "Chełmońskim".  Ideą projektu jest aktywizacja sportowa młodzieży oraz zwrócenie uwagi na istotę wykonywania badań profilaktycznych, wyrabianie dobrych nawyków i prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia.

W programie znalazły się liczne zajęcia sportowe: treningi personalne, funkcjonalne, trampoliny, zajęcia fitness TBC, pokazy sztuk walki aikido i judo, turniej w piłce siatkowej, nauka jazdy konnej, dla najsilniejszych wyciskanie sztangi i nietypowa konkurencja ciesząca się dużym zainteresowaniem w poprzednim roku- rzut kaloszem!

Mieszkańcy Łowicza i okolic mieli okazje skorzystać z: mierzenia ciśnienia oraz cukru we krwi, bezpłatnych badań poziomu cholesterole (ZOZ), bezpłatnych konsultacji z trenerem odżywiania i nawyków żywieniowych, Dermobusa i Dentobusa. Obejrzeć wystawę „200 lat szczepień ochronnych” która ukazuję  historię szczepień, w tym udział Polskich badaczy oraz podkreśla role szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych. W punkcie konsultacyjno-edukacyjnym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu młodzież i dorośli mieli możliwość założenia narkogogli  i alkogogli- specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu  lub po spożyciu narkotyków oraz przebadania się  smokerlyzerem - aparatem, który stwierdza zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Dzień Zdrowia i Sportu patronatem honorowy objął Pan Marcin Kosiorek – Starosta Powiatu Łowickiego, a patronatem medialnym – portal Nowy Łowiczanin.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.