604 691 091
TELEFON ALARMOWY CAŁODOBOWY
Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna

99-400 Łowicz, ul. Podrzeczna 24
tel.: +48 46 837 64 94
tel.: +48 46 837 35 00
fax: +48 46 830 32 61
e-mail: psse.lowicz@pis.gov.pl
www.psse.lowicz.pl

Skargi i wnioski przyjmowane są przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łowiczu w następujące dni:
  • poniedziałek w godz. 1505 - 1600,
  • środa w godz. 1000 - 1200.
BIP
Profilaktyczny Program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych

Dzień Zdrowia i Sportu 21 września 2018 w ILO w Łowiczu

12.09.2018

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łowiczu realizuje wiele różnorodnych zadań zmierzających do ochrony i umacniania zdrowia skierowanych do różnych grup odbiorców, nasze działania mają na celu przekazanie Państwu informacji o tym, jak chronić i umacniać zdrowie swoje
i swoich bliskich.

W związku  z tym w ramach Hasła Roku 2018 „Zdrowie dla wszystkich” Powiatowa  Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łowiczu wraz  z I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, organizuje w dniu 21 września 2018 roku (piątek) Dzień Zdrowia i Sportu podczas którego mieszkańcy powiatu  będą mieli okazje skorzystać z bezpłatnych:

 

  • Badań mammograficznych wykonywanych w Mammobusie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, badanie przeznaczone dla kobiet z grupy wiekowej 50-69 lat, które wcześniej nie chorowały na raka piersi, a od ostatniego badania profilaktycznego piersi minęły przynajmniej dwa lata.

  • Sprawdzić stan swoich kości czyli skorzystać z bezpłatnego badania densytometrycznego inaczej badania gęstości mineralnej kości wykonywanego w specjalnie wyposażonym Osteobusie, badanie pomaga wykryć osteoporozę we wczesnym etapie jej rozwoju. Badanie gęstości kości można również wykonać u dzieci przy badaniu musi być obecny opiekun dziecka oraz książeczka zdrowia. (80 badań bezpłatnych)

  • Zadbać o swój słuch dzięki również bezpłatnym badaniom i konsultacjom wykonywanym w  Mobilnym Centrum Diagnostyki. (50 badań bezpłatnych)

  • Dodatkowo przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego utworzy Punkt Informacyjny dla Pacjenta gdzie będzie można dowiedzieć się m.in. jak uzyskać dostęp do serwisu ZIP, eWUŚ czy jak wyrobić kartę EKUZ.

  • W punkcie konsultacyjno-edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu młodzież i dorośli będą mieli możliwość założenia narkogoogli  i alkogoogli- specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu  lub po spożyciu narkotyków oraz przebadania się  smokerlyzerem - aparatem, który stwierdza zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

  • W programie znajdą się również badania poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia.

Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi na istotę wykonywania badań profilaktycznych oraz wyrabianie dobrych nawyków i prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia.

 

Cytując Dyrektora Generalnego WHO, „nikt nie powinien wybierać między śmiercią, a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupieniem leków, a kupieniem jedzenia”.

Nikt nie powinien wybierać pomiędzy dobrym zdrowiem a innymi potrzebami życiowymi.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z BADAŃ PODCZAS Dnia dla Zdrowia i Sportu który odbędzie się w dniu 21 września 2018 roku (piątek) na terenie I LO w Łowiczu od godziny 10 do 15 (boisko szkolne).